Vývoj cen bytů v první čtvrtině roku 2020

11.03.2020

Trend růstu cen bytů zatím pokračuje i v roce 2020, kde u všech segmentů bytového fondu dochází k růstu. Nejrychleji rostoucí jsou ceny bytů v cihlových domech v osobním vlastnictví, naopak nejmenší nárůst cen zaznamenaly byty v panelových domech v družstevním vlastnictví. Průměrná cena bytu v cihlovém domě se zastavila na novém historickém maximu 90 646,- Kč za m2. Byty v panelových domech se cenově dostaly na 74 568,- Kč za m2.

Ostatní sledované regiony i města se chovají velmi podobně a prakticky ve všech pokračuje růstový trend. V Brně se průměrná cena bytu dostává aktuálně nad 60 tisíc Kč za m2. V, Kladně a Kolíně poprvé v historii překročila hranici 45 tisíc Kč za m2 a v Plzni a Českých Budějovicích poprvé v historii překročila hranici 40 tisíc Kč za m2 .

Ústí nad Labem, jako tradičně nejlevnější krajské město, také trhá historická maxima a ač se ve srovnání s ostatními městy bude zdát hodnota 22 tisíce Kč za m2 jako velmi nízká, ještě před pěti lety byla dokonce 10 tisíce Kč za m2.

Zajímá Vás cena Vaší nemovitosti?