Co Vás při prodeji zajímá...

Prodej nemovitosti není vždy nejlepším řešením. Tato situace se týká především lidí v důchodovém věku, kteří potřebují větší obnos peněz a nedosáhnou již na úvěr od banky, nemají žádného dědice, nebo si třeba chtějí jen přilepšit na důchod. Zároveň ale chtějí zůstat ve svém a řešení prodeje nemovitosti a následné stěhování do levnějšího pronájmu je...

Zájem o pořízení nemovitosti, ať už pro vlastní bydlení nebo pro rekreaci je mimořádný. Největší převis poptávky je v oblasti chat a chalup. Běžně se stává, že se na jednu chalupu přijede podívat třicet zájemců. Jak takovou situaci vyřešit?

Již v roce 2020 jsme zaznamenali díky pandemii koronaviru poměrně dramatický pokles cen pronájmů bytů v Praze. Tento trend pokračuje i v roce 2021.

Máme tu rok 2021, je čas na rekapitulaci daní, které se vážou k nemovitostem. Koho se letos bude týkat daňová povinnost? Všichni, kdo nemovitost vlastní, nebo ji v minulém roce prodali, případně nějakou nemovitost pronajímají, se daním nevyhnou. Máme ale i dobré zprávy. V minulém roce byla zrušena daň z nabytí nemovitých věcí. Další změny se...

Potvrzeno! Prezident Miloš Zeman v pátek podepsal zákon o zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. Ruší se tak zákonné opatření Senátu z roku 2013 o povinnosti hradit 4% z kupní ceny nemovitosti jako daň za její nabytí.

V záplavě informací, týkající se nové dočasné situace ohledně koronaviru, by neměla zapadnout informace, týkající se předkupního práva.

Trend růstu cen bytů zatím pokračuje i v roce 2020, kde u všech segmentů bytového fondu dochází k růstu. Nejrychleji rostoucí jsou ceny bytů v cihlových domech v osobním vlastnictví, naopak nejmenší nárůst cen zaznamenaly byty v panelových domech v družstevním vlastnictví. Průměrná cena bytu v cihlovém domě se zastavila na novém historickém maximu...

Popularita malých bytů v České republice rok od roku roste. Příčinou je zdražování nemovitostí. Lidé proto raději vyhledávají menší dispozice za příznivější ceny. Na tento trend reagují i developeři, kteří ve svých bytových projektech staví více garsonek a apartmánů 1+kk a 2+kk. Rozměrově se pohybujeme od průměrných 30 do 54 m2.